ebook: Wallenrod - Marcin Wolski

Jak wyglądałby świat, w którym Polska zwyciężyła w II wojnie światowej?

    W maju 1935 roku Józef Piłsudski leży na łożu śmierci, jednak niezwykła terapia przedłuża jego życie, pozwalając mu przetasować karty historii. Marszałek decyduje się na ryzykowny sojusz z Adolfem Hitlerem i wkrótce połączone polskie i niemieckie dywizje ruszają na wschód. Łosie i Heinkle bombardują plac Czerwony, nie dochodzi do Holocaustu, a zachód Europy trwoży się przed zjednoczoną potęgą Niemiec i Polski.

    Pośród zawieruchy wojny niezwykła agentka polskiego wywiadu, Helena Wichman, przenika nazistowskie struktury, aby w nieuniknionym starciu z niepewnym sojusznikiem przechylić szalę zwycięstwa na stronę Polski.

    Wallenrod  to brawurowa odpowiedź na pytanie: Co by było, gdyby losy II wojny światowej potoczyły się zupełnie inaczej?

    „Wallenrod to powieść, która dosłownie wbija w fotel. Czyta się ją jednym tchem, a rozmach przedstawionej przez Marcina Wolskiego alternatywnej wersji naszych dziejów oszałamia. Po zamknięciu książki trudno pozbyć się myśli: ależ pięknie mogła potoczyć się nasza historia! Szkoda, że profesor Wieczorkiewicz nie zdążył jej przeczytać”.

Piotr Zychowicz, autor Paktu Ribbentrop-Beck

    „Myślę, że jest to najlepsza – jak dotąd – rzecz Marcina Wolskiego. Elementy fantastyki naukowej przeplatają się w niej ze świetną publicystyką polityczną, bohaterowie powieści szpiegowskiej zostają ożywieni, uprawdopodobnieni dzięki dywagacjom, na które pozwala dzienniczek «panienki z dobrego domu» – a wszystko w tempie karuzeli i w znakomitej polszczyźnie!”

Bohdan Urbankowski, autor m.in. Czerwonej mszy

    „Czytać, nie czytać? Zdecydowanie czytać. Marcin Wolski stanął na wysokości zadania i stworzył zajmującą książkę, która nie tylko jest świetną rozrywką, ale także zmusza do refleksji”.

Katedra.pl 

Udostępnij:
Cena: 22,84 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
228 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka ;
Skomentuj ebooka "Wallenrod"
M K 01.02.2014 23:39
Powieść z gatunku historii alternatywnej. Wolski, z właściwym sobie humorem i swadą roztacza przed nami taką wersję dziejów, w której Polska nie przegrała kampanii wrześniowej, bo jej w ogóle nie było. Dzięki marszałkowi Piłsudskiemu, który nie umarł w 1935 roku i pięknemu szpiegowi, kobiecie, której nie oparł się sam Hitler, Polska po zawierusze dziejowej znajduje się w o wiele lepszej sytuacji, niż w znanej nam historii – staje się europejskim mocarstwem.
Dark Noise 09.06.2013 12:53
Jako miłośnik prozy fantastycznej i historii alternatywnych, a także twórczości Marcina Wolskiego nie mogłem ominąć tej książki. Wizja Polski, która wygrywa II wojnę światową jest świetna. Znane z historii postacie, zaskakujące sojusze, wydarzenia dynamicznie następujące po sobie .Wszystko przyprawione charakterystycznym humorem. Niektóre sytuacje mogą wydać się z lekka naciągane, ale pamiętajmy to jest jednak nadal fantastyka, a nie rozprawa naukowa. Ci co nie czytali jeszcze Wolskiego niech żałują.
YoAnna 29.05.2013 22:17
Tym razem Marcin Wolski postanowił zaserwować czytelnikom alternatywną wizję naszej historii, w której to Piłsudski sprzymierza się z Hitlerem, a wojna Mo zupełnie inny przebieg. Całość wciąga już od pierwszych stron, trudno oderwać się przed przeczytaniem ostatniego zdania. Ciekawy pomysł na fabułę, interesująca kreacja znanych z historii postaci, a wszystko fantastycznie wykonane. Serdecznie polecam, gdyż warto poznać twórczość tego autora.
Doris 12.05.2013 09:03
Zawsze mnie interesowało „co by było gdyby...”. Na przykład gdyby Polska wygrała 2 wojnę światową. Ten temat podjął w swej alternatywnej historii Marcin Wolski. Autor przenosi czytelnika do lat 40. XX wieku. Postacie znane historii, ale jednak zupełnie inne. Akcja dynamiczna, wyobraźnia autora niejednokrotnie zaskoczy, a charakterystyczny humor doda smaczku. Oczywiście powieść nie ma nic wspólnego z historią, a niektóre wydarzenia są wręcz nie prawdopodobne. Pamiętajmy jednak, że to fikcja literacka i... rozrywka na najwyższym poziomie.
Cezary Kolczuga 27.03.2013 16:23
Co by było gdyby Polska wygrała 2-gą wojnę światową? Odpowiedni polityczny sojusz był możliwy. Książka przyciąga wartką akcją. Rozmach wersji alternatywnej godny pozazdroszczenia. Świetna rozrywka, która... zmusza do refleksji.