ebook: Shirley - Charlotte Brontë

Borykający się z przeciwnościami losu młody przedsiębiorca, Robert Moore, sprowadza do swej fabryki nowoczesne maszyny, czym naraża się lokalnej ludności do tego stopnia, że doczekuje się zamachu na swoje życie. By ratować podupadający interes, Moore rozważa poślubienie zamożnej i dumnej Shirley Keeldar, mimo że jego serce należy do nieśmiałej Caroline, żyjącej w całkowitej zależności od swego stryja.

Tymczasem Shirley zakochana jest w ubogim Louisie, który zajmuje posadę guwernera w rodzinie jej wuja. Choć Louis odwzajemnia jej uczucie, ambicja i świadomość przepaści majątkowej, która ich dzieli, nie pozwalają mu się do tego przyznać.

Shirley, napisana przez Charlotte Brontë zaraz po Dziwnych losach Jane Eyre, to pełna pasji opowieść o konflikcie klas, płci i pokoleń, toczącym się wśród wrzosowisk północnej Anglii i na tle niespokojnej epoki wojen napoleońskich.

Udostępnij:
Cena: 24,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
249 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG ; ilość stron wydania papierowego: 640; cena wydania papierowego: 49,90 zł;
Skomentuj ebooka "Shirley"
Aleksandra Skibińska 05.04.2013 14:01
Shirley jest książka o kobiecie, którą chciałabym być. Jednocześnie jest to książka magiczna i realistyczna, prawdziwa i uciekająca prawdzie. Prawdziwa literatura, której nie da się nie kochać.
Zakurzona półka 26.03.2013 17:17
Shirley to piękna opowieść o konflikcie pomiędzy różnymi klasami i pokoleniami. Piękna w swojej prostocie i wspaniała w odbiorze.