ebook: Spotkanie nad morzem - Jadwiga Korczakowska

Samolubna, wiecznie niezadowolona jedynaczka - dziewięcioletnia Danusia - spędza wakacje nad morzem, gdzie poznaje niewidomą dziewczynkę. Pod wpływam znajomości z nią zmienia swój stosunek do otoczenia, Elza natomiast zyskuje przyjaźń i nadzieję na odmianę życia, a może nawet... wyleczenie? Książka zalecana jako lektura dla szkół podstawowych.

Udostępnij:
Cena: 12,80 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
128 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia ;
Skomentuj ebooka "Spotkanie nad morzem"
Agnieszka Kolano 25.03.2013 13:15
Przeczytałam, zanim po raz pierwszy widziałam morze - i dacie wiarę, że zazdrościłam Elzie, że tam mieszka? A na Danusię byłam zła, że jest wiecznie skrzywiona i wiecznie nadęta. Na szczęście to się zmienia. Pamiętam jeszcze z książki wierszyk o zmieraczku "zmieraczek, zmieraczek, co wysoko skacze"... to rodzaj owada żyjącego na piasku.
Algiz 20.03.2013 18:39
Piękna i wzruszająca opowieść o często niełatwej przyjaźni. Przedstawia poznawanie się dziewczynek z dwóch całkowicie odmiennych środowisk. Danusia uczy się pokory, a Elza poznaje świat z zupełnie innej strony. Najbardziej zapadła mi w pamięci scena, w której Danusia opisuje niewidomej przyjaciółce wygląd morza.
Daria Zychowicz-Kluba 20.03.2013 14:46
Książka, która na długo zapadła mi w pamięci. Pokazuje jak rozpieszczona dziewczyna z zapatrzonej w siebie panienki pod wpływem przyjaźni zmienia całe swoje zachowanie. Przyjaźń do łatwych nie należy, dziewczyny muszą razem przetrwać pewne burze, jednak to tylko wzmacnia ich relacje.