ebook: Chłopcy z Placu Broni - Ferenc Molnar

Niezwykle popularna książka, klasyka literatury węgierskiej. Dzieje gromadki chłopców – uczniów budapesztańskiego gimnazjum – którzy gorąco pokochali swój plac zabaw i bronili go przed napaścią rówieśników z innej szkoły. Autor podkreśla szczególnie takie walory, jak honor, odwaga, poczucie obowiązku.

Udostępnij:
Cena: 12,80 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
128 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia ;
Skomentuj ebooka "Chłopcy z Placu Broni"
Tralalalalalala 19.06.2013 22:47
Pamiętam, że czytałam tę książkę będąc jeszcze w podstawówce, generalnie podobała mi się, ale była również niezwykle smutna. Sądzę, że każdy może i powinien przeczytać tę lekturę, ponieważ daje ona do myślenia, wprowadza w melancholijny nastrój. Myślę, że jest to fajna książka, która może wciągnąć i przejąć czytelnika całkowicie zaistniałą sytuacją. Pomimo, że czytałam wiele książek to ten tytuł wyrył się w mojej pamięci najmocniej.
Pharea 07.06.2013 14:17
"Chłopcy z Placu Broni" to niezwykła książka opowiadająca przede wszystkim o przyjaźni, braterstwie i poświęceniu. Akcja książi toczy się pod koniec XIX wieku w Budapeszcie. Głównym bohaterem opowieści jest niepozorny syn krawca - Nemeczek, który gdy sytuacja tego wymaga potrafi zachowac się na prawdę dzielnie i bohatersko. Książka pouczająca, wzruszająca, momentami chwytająca za serce. Jedna z niewielu, które powinny byc lekturami. Polecam
YoAnna 31.05.2013 19:08
Pamiętam, iż gdy pierwszy raz czytałam tę opowieść niezwykle mi się podobała, choć również smuciła. Może to dlatego, że w dzieciństwie na podwórku częściej bawiłam się z kolegami. Historia tu przedstawiona pełna jest przygód i emocji. Całość ma słodko – gorzki wydźwięk. Autor wykreował barwne postacie i interesującą fabułę. Polecam, nie tylko chłopcom i nie tylko w ramach szkolnej lektury. Naprawdę warto.
kolka 08.05.2013 11:43
To nie jest ksiązka dla chłopców – jak wskazuje na to tytuł. To książka dla KAŻDEGO! Wspaniale zarysowani bohaterowie, wspaniała historia, masa emocji towarzyszy podczas czytania tego dzieła. Kolejna lektura, która powinna być przeczytana przez każde dziecko szkolne. Ewnie nie sięgnęłabym po nią gdyby nie była lektura obowiązkową, ciesze się, że była bo opuściło by mnie wiele wspaniałych emocji i przeżyć związanych z czytaniem jej.
Cezary Kolczuga 15.04.2013 19:30
Czytałem jako dziecko. Tylko dlatego, ze była to lektura. W sumie nie podobała mi się za bardzo, ale zapadła w pamięć.
Agnieszka Kolano 25.03.2013 12:47
Nemeczek, sprawił, że poznałam, co to znaczy ból po odejściu książkowego bohatera. Brawa dla autora, że tak potrafił poruszyć moje serce. A tło i sceneria chłopięcych zabaw były dla mnie przedmiotem zazdrości (głównie te sągi jak fortece).
Aleksandra Skibińska 20.03.2013 23:12
Okropna książka. Ryczałam po niej pół nocy. Ale takie książki też są potrzebne, a ta przynajmniej jest ciekawa.
panna z mokrą głową 20.03.2013 19:24
Jak czytałam tę książkę jako dziecko, płakałam. Ostatnio sięgnął po nią mój młodszy brat i o dziwo bardzo mu się spodobała. Byłam zszokowana. A to znaczy, że ta książka jeszcze może się podobać dzieciom.
Daria Zychowicz-Kluba 20.03.2013 15:16
Jedna z pierwszych książek, podczas których płakałam. Nemeczek na zawsze się wyrył w mej pamięci i nawet teraz widząc ten tytuł mam przed oczami akcje z książki. życzę wszystkim, by po przeczytaniu jej wynieśli z niej tyle co ja a może i więcej. Piękna książka o przyjaźni, poświęceniu i poczuciu obowiązku - pojęciach w dzisiejszym świecie tak mało popularnych...