ebook: Alfabet nowohuckiego przedmieścia - Maciej Twaróg

Alfabet nowohuckiego przedmieścia to rozprawa autora z własnymi korzeniami. Tworząc swoisty leksykon Maciej Twaróg oprowadza czytelnika po Nowej Hucie - dzielnicy w której się wychował - i po swojej młodości. Wiele z tych haseł ma charakter uniwersalny, część - zrozumiały przede wszystkim dla Nowohucian, a kolejna część - jest intymnym świadectwem dorastania a potem dojrzewania, porażek i sukcesów autora - z Nową Hutą w tle. 
Książka jest osobistym spojrzeniem człowieka na krainę jego młodości, do której z "wielkiego świata" powraca, by ostatecznie w pełni docenić jej walory. 

Udostępnij:
Cena: 19,99 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
199 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: grupa Das Werk ; ilość stron wydania papierowego: 100; cena wydania papierowego: 28 zł; data wydania: 17.11.2012;
Skomentuj ebooka "Alfabet nowohuckiego przedmieścia"
Artem 27.03.2013 22:15
Nowa Huta, osiedle Wandy, właśnie tam autor spędził swoje dzieciństwo. Opisuje je będąc już człowiek dojrzałem, ojcem, ale w jego opisie można dostrzec sporo obraz rysowanych umysłem dziecka. Dziś dostrzega jej wady, lamentuje nad jej upadkiem moralnym i wizerunkowym, ale cały czas stara się ją odczarować i przywrócić jej świetność, która nadal żyje w jego pamięci. Dobra i bardzo refleksyjna książka.
Artykuły i recenzje

Z Maciejem Twarogiem, autorem Alfabetu nowohuckiego przedmieścia, rozmawiamy o intymnej pamięci, własnym podwórku i wyższości dobrobytu nad niepodległością. 

Więcej...