ebook: Podróże Guliwera - Jonathan Swift

Klasyka literatury angielskiej!

Książka przedstawia się jako zwykła powieść podróżnicza, której narratorem jest Lemuel Guliwer, początkowo lekarz pokładowy, później kapitan kilku statków. Jest jednak czymś więcej, to satyra na naturę ludzką połączona z parodią powieści podróżniczej.
Książka zdobyła ogromną popularność już wkrótce po wydaniu i ukazuje się drukiem praktycznie nieprzerwanie od roku pierwszej publikacji. George Orwell powiedział, że gdyby miał wybrać sześć książek, które chciałby ocalić, podczas gdy wszystkie inne uległyby zniszczeniu, Podróże Guliwera z pewnością znalazłyby się wśród nich.

Udostępnij:
Cena: 24,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
249 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG ; ilość stron wydania papierowego: 272; cena wydania papierowego: 44,90 zł; data wydania: 02.03.2017;
Skomentuj ebooka "Podróże Guliwera"
YoAnna 17.05.2013 16:48
Choć media promują ja w tym kierunku, „Podróże Guliwer” trudno nazwać powieścią dla dzieci. Oczywiście powstało wiele jej złagodzonych „wersji” kierowanych do młodszych odbiorców, jednakże oryginał nie jest taki delikatny. Książka ta, to powieść przygodowo-podróżnicza, której głównym bohaterem jest kapitan Lemuel Guliwer i to z jego punktu widzenia poznajemy wydarzenia zawarte na kartach powieści. Książka stanowi bilans natury ludzkiej i ówczesnej polityki.
Doris 09.05.2013 16:15
Zadziwiająca powieść. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że to pierwowzór literatury fantastycznej. Niezwykłe przygody Guliwera nie tylko pokazują różne fantastyczne światy, ale pod płaszczykiem tych historii poruszają wiele społecznych problemów trapiących ówczesne społeczeństwo. Jak napisał jeden z przedmówców najbardziej intrygująca jest kraina zamieszkiwana przez koniopodobne stworzenia, które snują filozoficzne dysputy na temat ludzkich nagannych zachowań. Wbrew pozorom lektura może być mało zrozumiała dla dzieci.
Doris 09.05.2013 16:04
Zadziwiająca powieść. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że to pierwowzór literatury fantastycznej. Niezwykłe przygody Guliwera nie tylko pokazują różne fantastyczne światy, ale pod płaszczykiem tych historii poruszają wiele społecznych problemów trapiących ówczesne społeczeństwo. Jak napisał jeden z przedmówców najbardziej intrygująca jest kraina zamieszkiwana przez koniopodobne stworzenia, które snują filozoficzne dysputy na temat ludzkich nagannych zachowań. Lektura nie tylko dla dzieci.
Doris 09.05.2013 16:03
Zadziwiająca powieść. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że to pierwowzór literatury fantastycznej. Niezwykłe przygody Guliwera nie tylko pokazują różne fantastyczne światy, ale pod płaszczykiem tych historii poruszają wiele społecznych problemów trapiących ówczesne społeczeństwo. Jak napisał jeden z przedmówców najbardziej intrygująca jest kraina zamieszkiwana przez koniopodobne stworzenia, które snują filozoficzne dysputy na temat ludzkich nagannych zachowań.
Pharea 08.05.2013 19:10
Przeczytane przez ze mnie w oryginale na studiach. Wersja daleka od bajkowej wersji podróży Guliwera i adresowana głównie do dorosłego odbiorcy (znaczący tytuł oryginału: Travels into Several Remote Nations of the World, in Four Parts. By Lemuel Gulliver, First a Surgeon, and then a Captain of Several Ships - coś dla znających język). Wspaniały opis podróży Guliwera po wielu "krajach", sprzyja refleksji i zawiera mnóstwo metafor. Miłego czytania
Cezary Kolczuga 30.03.2013 22:08
Można zaryzykować stwierdzenie, że powieść Swifta jest prekursorką fantastyki. Odmienne światy, odmienne zwyczaje. Motywy często wykorzystywane w filmach. Zastanawia mnie jedno. Dlaczego w żadnej ekranizacji (przynajmniej tych, które poznałem) nie ma cywilizacji koni (właściwie to złe określenie, ale Houyhnhnmni byli do koni podobni)? Za trudne do przedstawienia? A może ta utopia pokazuje to czego nie chcemy o sobie wiedzieć?
Aleksandra Skibińska 20.03.2013 18:19
Całkiem ciekawa historia, jednak współcześnie lepiej ogląda się ją w filmach. Nie, żebym umniejszała czyjąś miłość do książek.
panna z mokrą głową 20.03.2013 15:30
Książka dla młodzieży. Można przeczytać, ale mnie osobiście nie porwała.