ebook: Abuzei i Tair - Ignacy Krasicki

Abuzei i Tair - ebook

( )

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Abuzei i Tair"
Dark Noise 22.06.2013 07:53
Króciutka historyjka autorstwa I. Krasickiego mówiąca o tym, że wszystko może się odmienić w najmniej spodziewanym momencie. Nawet jeśli wcześniej niemal wszystko zostało ustalone. Jest w życiu mnóstwo rzeczy bardzo niepewnych. Pogoda, gusty, itp. A „łaska pańska na pstrym koniu jeździ”. Morał wyraźny, a przesłanie jakie niesie ze sobą ten utwór aktualne do dziś. Nigdy nie wiadomo co się stanie. Nigdy nie należy mieć pewności.
Tralalalalalala 21.06.2013 17:16
Kolejny niezwykle krótki utwór Krasickiego, mówiący o niezwykłej przewrotności losu. Tytułowy Tair chciał pochwalić się ojcu faktem, iż spotka go niedługo szczęści, zostanie krewnym sułtana, tymczasem jego ojciec zwrócił jego uwagę na fakt, że w życiu jest kilka rzeczy zmiennych. Łaska pańska, gust kobiet, pogody jesienne. I w ten właśnie sposób okazało się, że jego plany poszły na marne, bo ślubu nie było, a pogoda była brzydka.