19.10.2012

W Krakowie po raz trzeci odbędzie się Festiwal Conrada (22 – 28 października). Zalecamy kilka lektur, które warto poczynić, by być gotowym na festiwalowe boje. Co doczytać?

  1. Krzysztofa Vargę, który będzie bohaterem środowego spotkania. To doskonała okazja, by zobaczyć, jak radzi sobie w polemicznym żywiole enfant terribile rodzimej prozy.
  2. We wtorek, 23.10., spotkanie z Michałem i Małgorzatą Kuźmińskimi, o przyszłości kryminału. W koobe polecamy ich wciągającą powieść o Krakowie w przededniu wybuchu II wojny światowej, targanym serią zagadkowych morderstw
  3. Poezję, a raczej pomyśleć nad poezją: czy ktoś ją dziś w ogóle jeszcze czyta? Na rynku będą wyświetlane wiersze Piotra Sommera, zaś podczas Festiwalu będzie można zobaczyć m.in. Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego.
  4. Czytaj z dzieckiem! W sobotę 27.10. Joanna Olech, znana autorka książek dla dzieci, poprowadzi dla najmłodszych warsztaty literackie, które z pewnością okażą się bardzo budujące dla czytelników Pulpeta i Prudencji. W niedzielę warsztaty dla maluchów poprowadzi Marcin Wicha.
  5. Tego samego dnia (ale lepiej bez dzieci) można wybrać się na spotkanie z Michałem Witkowskim, znanym z odkrycia przed polską publicznością homoerotycznej wrażliwości.

 

Autor:
Komentarze
Czasem dobrze jest wrócić do świata dziecięcych lektur, by trochę się nasycić ich prostą,... czytaj wiecej
Ludzie płacą tysiące za spotkanie z nim. Nie za indywidualne konsultacje, ale za uczestnictwo w... czytaj wiecej
E-czytanie jest rewelacyjne. Jednak zawsze może pojawić się coś, co trochę zepsuje nam... czytaj wiecej
Czytanie to silna pasja: dlatego przytrafia się w przeróżnych miejscach i dziwnych sytuacjach.... czytaj wiecej
"Dzień na ziemi", prozatorski tom literaturoznawcy i filozofa Michała Pawła Markowskiego, zawiera... czytaj wiecej
Muzyk-rockman podczas niesienia trumny ze zwłokami kolegi oddaje się rozmyślaniom. Jego umysł działa leniwie i niekonsekwentnie, wokalista jest na potwornym kacu. Obrazy z przeszłości, strzępki...
Cena : 19,90 zł